5 tipů, jak si udržovat pořádek v šatníku

Jak udržovat pořádek v šatníku

Dle posledních průzkumů lze říci, že nepořádný a nepřehledný šatník vede k velmi často používané větě „nemám co na sebe“. Chlap to samozřejmě pochopit nedokáže, protože vidí skříň nacpanou oblečením. Důvodem toho všeho je fakt, že nemáme ve skříni žádný systém. V popředí tak často máme oblečení, které tam mít nechceme. Jak si rychle a pohodlně uspořádat šatník? Přesně v tom vám pomůže dnešní článek.

Oblečení by mělo být vidět

Možná se to zdá jako samozřejmost, ale každá skříň má velmi omezený prostor a každá žena má oblečení opravdu hodně. Proto se zkrátka snaží rovnat věci tak, aby se do skříně vešly. To je však chyba. Oblečení má být ve skříni srovnané tak, aby bylo vidět. Asi vás napadne, že díky tomu se do skříně vejde méně oblečené – to je pravda, ale v konečném důsledku to nevadí. Zarovnané oblečení totiž stejně nosit nebudete, protože ho zkrátka neuvidíte. Proto je lepší udržovat šatník lehčí s méně oblečením. Poté budete nosit opravdu vše.

Prázdninová krabice

Letní prázdniny jsou super v tom, že můžete nosit tolik kousků oblečení, na které celý rok čekáte. Jenže tyto kousky vám zabírají místo ve skříni po celý rok, přitom je nosíte jen v létě. Řeč je o plavkách, žabkách, letních šatech a dalších věcech. Co takhle vše srovnat do „letní krabice“, kterou můžete umístit i mimo šatní skříň a ušetřit si tak prostor?

Oblečení pro výjimečné situace

Máte ve skříni ještě pořád ty krásné šaty z maturitního plesu? A kolikrát jste je od té doby měla na sobě? Netvrdíme, že je máte rovnou vyhodit, ale zkuste si opět vytvořit krabici na oblečení pro výjimečné situace. Je to přesně to oblečení, které nosíte párkrát do roka, někdy ani to ne.

Sentimentální kousky pryč

„V těchto šatech mi dal na prvním rande pusu. Tohle je tričko, které mi polil na třetím rande. Tahle díra v botách je z naší první dovolené.“ Ženy jsou specialistky v uchovávání sentimentálních kousků oblečení. Pokud si je chcete nechat za každou cenu, opět je alespoň vložte do krabice a mimo šatní skříň. Stejně tyto kousky již nenosíte a akorát vám zabírají místo.

Čištění a pravidelný úklid

Když budete dodržovat výše zmíněné rady, váš šatník zase najednou začne fungovat. Oblečení bude krásně vystavené a mimo to můžete začít pravidelně čistit vnitřek skříně. Stejně jako všude se prach dostane i do skříně. A opravdu nechcete mít čerstvě vyprané oblečení okamžitě špinavé od prachu. Proto věnujte pravidelnou údržbu skříně. S každým takovým čištěním můžete i přerovnat stávající kusy oblečení např. podle aktuální sezóny a zbavit se kousků, které už nevyužijete. Webových stránek, kde se dá oblečení poslat dál nebo vyměnit je opravdu mnoho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *