5 tipů, jak si ochodit nové boty

Jak si ochodit nové boty

Znáte to, podaří se vám koupit nové boty pár dní před tím, než je budete potřebovat. Jenže vás za pár dní čeká túra, výlet nebo taneční večírek. Zkrátka nemáte čas boty ochodit a smířit se s puchýřema na noze taky nechcete. Jaké máte možnosti?

Krátká procházka v tlustých ponožkách

Pokud máte ještě několik dní do odjezdu, zkuste nové boty nosit na krátké procházky nebo do obchodu. Nezapomeňte nosit tlustší ponožky, pomůže to botu roztáhnout, a zároveň to ochrání vaše nohy před otlačením. Opravdu stačí jen chvíli 15 až 30 minut. Když to uděláte několikrát, bota se velmi brzo ochodí.

Pomůže vám taky fén

Pokud nechcete chodit v tlustých ponožkách, např. v létě byste to nevydrželi ani chvíli, pak je tu domácí možnost za použití fénu. Oblečte si několik párů ponožek tak, aby byla noha v botě opravdu napevno (až nepohodlně). Poté zapněte fén a ohřejte místa, kde vás bota tlačí. V těch nejrizikovějších partiích materiál uvolníte a roztáhnete.

Tření v domácích podmínkách

Vezměte si cokoliv kovového o dobré ploše, např. obyčejnou lžíci a třete místa uvnitř boty, která vás tlačí. Jde o obyčejnou simulaci pohybu a botu tím uvolníte a roztáhnete. Asi vás napadlo, že to bude časově dlouhé. Mnohem pohodlnější a časově úspornější je se jít projít.

Vycpávka namočenými novinami přes noc

Udělejte kuličky z několika novin a lehce je namočte (opravdu jen lehce, abyste si neponičili vnitřek boty). Poté jimi vycpěte obě boty a nechte přes noc uschnout a odležet. I tento trik by měl vést k povolení materiálu a roztáhnutí boty.

Zaplaťte si to

Ano, koupit se dá opravdu vše, a to i služba roztažení nových bot. Většinou ji nabízí různé opravny bot. Musíme vás však upozornit, že to většinou trvá 2 až 3 dny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *