4 důvody, proč se vyplatí nenosit podprsenku

Proč nenosit podprsenku

Spodní prádlo dělá ženu ženou. Vyrazit do společnosti bez podprsenky si troufne jen málokterá z nás. Podprsenka nám pomůže vytvarovat prsa, dodat jim objem a potřebné rysy. V neposlední řadě je to i jistý druh pohodlí, na který jsme si navykli. V dnešním článku se naopak podíváme na důvody, proč podprsenku nechat radši doma.

Podprsenka prsa nezpevňuje, je to naopak

Podprsenka dokáže prsa vytvarovat a dodat jim tvar, jenže tím se prsa stávají na podprsence závislá. Zkrátka nemají potřebu sílit a držet tvar, když to za ně dělá někdo jiný. Svaly v hrudníku jsou svaly jako každé jiné a pokud se nepoužívají, ztrácí svou pevnost. Nošením podprsenky si tak vytváříte povadlá prsa.

Bez podprsenky ku zdraví

Některé ženy nosí podprsenky velmi na tělo. To má za následek to, že jsou v oblasti hrudníku celý den stažené – hůře dýchají, krev neproudí tak, jak by měla. V létě se v těchto místech ženy více potí, pokožka tak nemůže tolik dýchat. Bez podprsenky bude vašemu tělu mnohem lépe.

Lepší spánek

Dle posledních průzkumů většina žen spí bez podprsenky, a to je dobře. Po celodenní zátěži si musí tělo v noci odpočinout. V noci vás bude podprsenka zbytečně omezovat a vlastně není žádný jiný důvod, proč ji na noc nosit (v noci přece prsa tvarovat nepotřebujete).

Finanční úspora

Zcela neoddiskutovatelný fakt je i značná finanční úspora. Zkuste si spočítat, kolik peněz ročně utratíte za podprsenky. Pokud jejich počet značně zredukujete, nebudete mít pak peníze na jiné, důležitější věci?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *